I. A třída SD, skupina B - SČ Kraj

Informace Dorost

st. Hořovicko - V. Borek 0:1 (0:0)

Honza Slánský | 07.10.2013

Pokud mám utkání popsat jednou větou tak se jednalo o vyrovnaný souboj zoufalých domácích se střelecky nemohoucím hostujícím družstvem, který rozhodla důrazná dorážka hlavou nejmenšího hráče na hřišti, který dorazil jednu z mnoha neproměněných gólových střel hostujícího týmu.
A pokud trochu podrobněji tak jsme zavítali na hřiště posledního týmu tabulky, kdy ovšem bylo všem jasné, že v KP není žádný zápas předem rozhodnutý, kdy prohrát se dá s každým a taktéž každý porazit.
Po nesmělém úvodu, kdy se oba soupeři oťukávali a hra se odehrávala převážně od vápna k vápnu, jsme postupně získali menší herní převahu, kdy toto znamenalo v rychlém sledu naše tři stoprocentní gólové šance. Bohužel ani jednu z nich jsme nedokázali proměnit!
Po tomto našem selhání jakoby se z nás vytratila chuť tam přeci jenom ten jeden gól vsítit a tím pádem jsme režii hry zase přenechali soupeři, který si od 15. do 35. minuty taktéž dokázal vytvořit dvě gólové příležitosti, bohudík je nedokázal proměnit.
Naštěstí jsme se z tohoto blackoutu dokázali probudit ještě do poločasu a hru jsme posledních deseti první půle minut opět převážili na naši stranu ovšem opět bez gólového efektu vlivem neproměnění dalších dvou stoprocentních gólovek.
Do druhého poločasu jsme tedy nastoupili odhodlaně konečně vstřelit vytoužený gól, kterým by z nás spadla ta gólová deka, která na nás od začátku ležela. Todle se bohudík podařilo hned v 47. minutě po důrazné Matesově dorážce hlavou na brankové čáře, kdy dorážel další neproměněnou gólovou šanci, kterou jsme si vytvořili.
Doufal jsem, že vstřelený gól nám pomůže z nejhoršího a brzo přidáme pojistku v podobě dalších branek do sítě domácích. Opak byl pravdou naše střelecké trápení pokračovalo, kdy už jsem poté přestal počítat neproměněné gólové střely našich hráčů :-( toho samozřejmě využil do té doby celkem férový rozhodčí, kdy se začali množit fauly našich hráčů v okolí našeho pokutového území. Naštěstí domácí "střelci" na tom byli podobně jako naše družstvo takže výsledek byl stále 0:1. Za toto musíme gratulovat i Óňovi, který mužstvo v pravý čas podržel.
K posledním deseti minutám zápasu se mi moc vyjadřovat nechce, kdy třešničkou na dortu byla penalta odpískaná proti našemu družstvu v 91. minutě za nevím co přesně. (údajně se mělo jednat buďto o ruku nebo nějaké zákeřné kopnutí já jsem se bohužel v tu dobu nedíval takže nemohu soudit) Zoufalost a zmar domácích vyvrcholil touto neproměněnou penaltou a zároveň famózním zákrokem našeho gólmana, který mužstvo podržel. Ihned po penaltě následoval hvizd rozhodčího a konec zápasu. Zaplaťpánbůh :-)
Na závěr bych tedy dodal, že k tomuto scifi scénáři nemuselo vůbec dojít, kdy vlivem naší střelecké impotence, jsme toto vůbec rozhodčímu umožnili. Kdybychom proměnili naši každou druhou gólovou střelu utkání mohlo být do poločasu rozhodnuté a mohli jsme ho naprosto v klidu a bez emocí dohrát.
Takže teď vzhůru na Příbram a v úterý na tréninku.
Za starší dorost s pozdravem Honza Slánský :-)

Hořovicko

Luboš | 07.10.2013

Přidávám komentář k Hořovicku, bohužel jsem tam nebyl, tak moc hodnotit nemohu nicméně starším mohu jen pogratulovat k dalším bodům zvenku, dle informací od trenérů byly zasloužené a rozdíl ve skore mohl být i větší, pokud by jsme zachovali větší klid v koncovce. Je dobře,že většina z vás zachovala chladnou hlavu i když se v druhé půli zase děly na hřišti věci přímo neuvěřitelné, korunované nařízením pokutového kopu proti nám i když nikdo nevěděl za co...... Naštěstí boží mlýny melou pomalu ale jistě a tak penalta zůstala neproměněna. Nejeli jsme navíc v ideální sestavě, o to cennější vítězství to je a mohu znovu konstatovat, že tento tým na nejvyšší nelicencovanou soutěž dorostu má!!!!! Bylo by krásné urvat nějaký ten bodík v dalším zápasu s Příbramí což bude hodně těžký soupeř. Každopádně současné 5.místo je supr a věřím že je v našich silách o něj i nadále bojovat ALE...... Kluci příjde mi, že žijeme trošku na dluh!!!! Není přece možné v krajském přeboru hrát zápasy bez tréninku. Všude se trénuje 3x týdně, u nás 2x a někteří nejsou schopni dorazit ani na jeden. Chápu že máte své povinnosti ale to my dospělí též!!!! Je přece možnost, pokud na jeden z dorosteneckých tréninků nemůžete, jít na trénink ve čtvrtek s áčkem. Myslím že ve spoustě věcí jsme schopni přimhouřit oči ale bez tréninku to fakt nejde. Na druhou stranu jsou mezi vámi tací, kteří by chodili trénovat každý den a při zápasech je to pak vidět. Takže tréninky úterý, pátek od 17:00 a jsem zvědav, jak moc jste si můj článek vzali k srdci.