Postupu se dočkal i "věčně" druhý Velký Borek

17.07.2011 12:53

Postupu se dočkal i "věčně" druhý Velký Borek

Mělnicko /III. A TŘÍDA/ – Pořadí na čele „A“ skupiny fotbalové třetí třídy se oproti předcházejícímu ročníku téměř nezměnilo. Snad jen v tom, že druhému Velkému Borku i třetím Horním Počaplům tentokrát vypálila rybník neratovická rezerva a Mlékojedy si s Liběchovem prohodily čtvrté a páté místo.

 

Svěřenci trenéra Libora Tichoty dokázali smazat podzimní dvoubodové manko a i přes domácí prohru v předposledním kole s největším soupeřem Velkým Borkem vybojovali pro Byškovice postup z prvního místa. Neratovickým se vyplácí práce s mládeží. Trenér se tak mohl spolehnout na pomoc dorostenců a v závěru soutěže také hráčů A-mužstva.

Dobrou mládežnickou základnu se chlubí také ve Velkém Borku, což se projevuje v poměrně mladém kádru „áčka“. Bohužel pro Velký Borek ale chybí hráčům větší vyrovnanost výkonů. Odvety se Boreckým moc nevydařily. Mužstvo prohospodařilo dvoubodový náskok z podzimu, když hlavně v domácích zápasech zbytečně ztrácelo.

Radost přinesl do tábora Slavie až čtvrteční aktiv krajského fotbalového svazu, který po odhlášení Dynama z I. B třídy poslal Velký Borek jako lepší z celků na druhých místech do vytouženého okresního přeboru.

O postupu snili před sezónou také v Horních Počaplech, kde budují nový sportovní areál s travnatým hřištěm. Počapelští ale opět nezvládali podle představ důležité zápasy, ve kterých se hrálo o „šest“ bodů. Proto „až“ třetí místo. Věkově nejstarší z mužstev první trojky sice zatížilo konta soupeřů 73 góly, směrem dozadu to už ale bylo o poznání horší.

Svá loňská umístění si prohodily Mlékojedy s Liběchovem. Oba týmy si tak udržely svůj standart. V porovnání s loňským ročníkem si polepšily Čečelice, které završily silnější část mužstev skupiny a potvrdily stoupající formu.

Sedmé Vehlovice už mají na šestou pozici desetibodovou ztrátu. Přesto jde v případě hráčů z mělnického předměstí o velké zlepšení. Jarní část Liazu nad očekávání vyšla a skončil v ní čtvrtý. Škoda pro klub, že se více neangažuje v práci s mládeží, kde oproti minulosti vyklízí pozice.

Zvláštní sezónu mají po pádu z přeboru za sebou ve Klích. Podmáčený trávník pustil tým na domácí hřiště až na jaře, slibované zlepšení výkonů se ovšem nekonalo. Naopak. Hráči v odvetách nasbírali ještě o šest bodů méně.

Shodný počet 22 bodů získala mužstva béček Záryb a Řepína. Rozdíl je v tom, že to zárybské hraje pouze na sebe, zatímco v Řepíně dávají možnost k prosazení mladým hráčům z dorostu.

Jedenácté Všetaty v odvetách pod vedením ostříleného trenéra Číže pookřály, když dokázaly nasbírat téměř dvakrát tolik bodů než v podzimní části, na lepší umístění to ale opět nestačilo. Útěchou může být páté místo Petra Laudy (16 gólů) v tabulce střelců.

Na nepovedenou sezónu asi rádi zapomenou ve Dřísech, které se po katastrofálním jaru (8 bodů) propadly až na předposlední místo tabulky.

Černého Petra si vytáhlo tišické béčko. Jeho hráči nedokázali za celé jaro získat ani bod a zaslouženě jimpatří poslední místo v tabulce. Vedení Tišic navíc rezervu do nového ročníku ani nepřihlásilo. Stejně tak příznivci neuvidí v příští sezóně tým neratovického Lotosu, který se ze soutěže odhlásil už v zimní přestávce.

Jakou podobu mají konečné tabulky III. A třídy - doma, venku, podzim, jaro? Kdo ovládl pořadí střelců? A kam chodilo nejvíce diváků? Dozvíte se v tištěném vydání Mělnického deníku v sobotu 16. července

JAROMÍR HEJNA